kombi servisi

Kombi Teknik Servisini Hangi Durumda Çağırmalısınız?

Isıtma veya sıcak su yok

Özellikle kış aylarında ısıtmadan ve sıcak sudan mahrum kalmak, uğraşmak isteyeceğiniz son şeydir. Ne yazık ki, mülkünüzün ısıtılmadan veya sıcak su olmadan bırakılmasına yol açabilecek tek bir sorun yok, pek çoğundan biri olabilir. Bunlar şunları içerir:

  1. Kazanın gücü kapalı
  2. Mülkünüze gaz sağlandığından veya petrol depolama tankının boş olmadığından emin olun.
  3. Termostat çalışıyor ve mevcut oda sıcaklığının üzerinde bir merkezi ısıtma sıcaklığı ayarlamayı deneyin
  4. Soğuk havada donma dönemi varsa, yoğuşma borusu donmuş olabilir.
  5. Kazan basıncı çok düşük

Yukarıdakilere ek olarak, pilot ışığı olan daha eski bir kazanınız varsa, sönmüş olabilir. Pilot ışık, merkezi ısıtma veya sıcak suya ihtiyaç duyulduğunda daha büyük bir alevi yakma görevine sahip, sürekli yanan küçük bir alevdir. Pilot ışığı olmazsa, mülkünüz ısıtma ve sıcak su olmadan bırakılacaktır.

Kazan sızdırıyor

Ne kadar küçük olursa olsun kazandan veya merkezi ısıtma sisteminden bir sızıntı ciddi bir sorundur. Bir sızıntı tespit ederseniz, daha kötüye gitmesini önlemek için su kaynağınızı ve kazanınızı kapatmalısınız.

Kazan sızıntısının en yaygın nedeni bozuk bir bileşendir. Ve sonuç olarak, bir kazan sızıntısı yalnızca Teknik Servis Merkezi tescilli bir ekip tarafından onarılmalıdır. Suçlu parçalar büyük olasılıkla, her ikisi de aşınmış ve değiştirilmesi gereken bir basınç valfi veya pompa contasıdır. Bir borudan su geldiğini fark ederseniz, bunun nedeni muhtemelen korozyon veya kötü kurulumdur.

Kazan sızıntısının bir başka nedeni de yüksek kazan basıncıdır. Bu nedenle, yakın zamanda kazan basıncını artırdıysanız, bunun üretici tarafından belirlenen talimatlardan daha yüksek olmadığını kontrol edin.

Sıcak su var ama ısıtma yok

Merkezi ısıtmanın gelmeyeceği konusunda çok endişelenmeden önce termostatınızı iki kez kontrol edin. Basitçe, ayarların küçük bir ayar gerektirmesi olabilir. Ek olarak, basınç düşüşü merkezi ısıtma sisteminde bir arızaya neden olacağından, kazan basıncına da bir göz atmaya değer.

 

Termostat ve kazan basıncı olması gerektiği gibiyse, bir ısıtma mühendisi ile iletişime geçme zamanı gelmiştir. Kazan içindeki bir parça kırılmış veya arızalanmış olabilir. Kullanım sıcak suyunuz varsa ancak ısıtmanın olmaması durumunda, suçlu kısım diyafram kırılmış, hatalı hava kilidi veya motorlu vana arızalı olabilir.

 

Kombiler, sıcak su sorunu ile karşılaşma olasılığı en yüksek olan kazan tipidir ancak isteğe bağlı olarak kullanım sıcak suyu sağladıkları için ısıtma yapılmaz. Bu, bir silindirde sıcak su depolayan sistem ve normal kazanlardan farklıdır.

Kombiler, belirli bir zamanda sıcak kullanım suyu veya merkezi ısıtma isteyip istemediğinize bağlı olarak, sıcak suyu sıcak su çıkışlarına veya merkezi ısıtma sistemine yönlendiren bir yön değiştirme vanasına sahiptir. Yön değiştirme valfi sıkışırsa, o zaman sıcak suyla kalabilirsiniz ancak ısıtma olmaz.

 

Kazanınızın hem merkezi ısıtma hem de sıcak su sağlama görevini yerine getirmesini sağlamak için Teknik Servis Merkezine kayıtlı bir ekibe danışmalısınız. Ve basit çevrimiçi formumuzu doldurarak bölgenizdeki bir ısıtma mühendisinden kazan tamiri için ücretsiz bir fiyat teklifi alabilirsiniz .

Tüm Hakları Saklıdır.

Acil Servis