Klima Teknik Servis

Klima Teknik Servis

Klima ünitelerinize bakım yapmak için bu basit güvenli nasıl yapılır kılavuzunu izleyin:

  1. Ünitenin yan klipslerini (ünitenin sol ve sağı) hafifçe çekerek ön plastik paneli açın ve yukarı kaldırın.
  2. Görünür filtreleri üniteden çıkarın.
  3. Filtreleri lavaboda ılık sabunlu suyla yıkayın.
  4. Filtreleri kurumaya bırakın.
  5. Bir anti-korozif dezenfektan sprey solüsyonu ile ünitenin iç bobinini ıslatın.
  6. Bobinin 10 dakika oturmasına izin verin.
  7. Filtreleri değiştirin.

Ön paneli kapatın. İşte bu kadar kolay!

Klima Servisi

İklim kontrol sistemleri genellikle sürekli olarak çalışır, yani düzenli servis ve bakım sözleşmeli olarak yönetilmelidir. İklim kontrol sistemleri uzun süre hizmet dışı bırakıldığında ciddi bir sağlık ve çevre tehlikesi haline gelirler. Bina yönetmelikleri, florlu gazlar içeren tüm Klima sistemlerinin altı ayda bir sızdırmazlık testinin yapılmasını şart koşar. Servis sözleşmelerimizin bir parçası olarak , tüm AC tesisinizde tüm bobinleri, filtreleri temizliyor ve sızıntı testleri gerçekleştiriyoruz.

En yaygın onarımlar

  1. Kompresörler:

Kompresörler, bir iklim kontrol sisteminden değiştirilebilecek en maliyetli onarım parçasıdır.

Kompresör, seçilen işletim moduna bağlı olarak soğutma veya ısıtma sağlayan gazı pompalar. Çalışmak üzere tasarlanandan daha yüksek basınçlarda çalışan kompresörler, genellikle en pahalı onarım maliyetine sahiptir. Bakım yapılmaması veya hiç yapılmaması nedeniyle tıkanan ısı eşanjörü serpantinleri normalde kompresör arızalarının nedenidir.

  1. Fan motorları:

Bununla birlikte, Ticari Klima fan motorları da Klima onarımları listesinin başında yer almaktadır. Klima sistemi fan kanatları temiz tutulmalı ve fan motoru sargılarının arızalanmasına neden olan ağır kirlerden arındırılmalıdır.

Büyük ticari havalandırma fanı motorlarının, arızayı önlemek için yataklarının düzenli olarak yağlanması gerekir.

  1. Baskılı devre kartları:

PCB’ler sadece maliyetli olmakla kalmaz, aynı zamanda bir kontrol hatası olduğunda birden fazla PCB’nin herhangi bir zamanda değiştirilmesi gerekir. Kontrol panoları, kompresöre güç sağlayan ana inverter PCB ile birlikte çalışır. Kompresör arızalanırsa, ona güç veren PCB’yi de değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, tıkalı kondansatör bobinleri nedeniyle daha yüksek basınçlarda çalışan bir kompresör, daha fazla elektrik akımı çekecek ve güç kartına zarar verecektir. Düzenli olarak servise gösterilmezse bu durum klimanın sürekli arıza vermesine neden olur.

Tüm Hakları Saklıdır.

Acil Servis