Beyaz Esya Servisi

Ev Aletleri Servis Teknisyeni Beyaz Eşya Servisi

Ev aletleri servis teknisyenleri çok çeşitli ev aletlerini kurar, bakımını yapar, servisini yapar ve onarır. Bunlar arasında çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri, bulaşık makineleri, ocaklar, buzdolapları ve dondurucular gibi beyaz eşyaların yanı sıra elektrikli süpürgeler, mikrodalgalar ve ütüler gibi daha küçük eşyalar bulunur. Tüm beyaz eşyalara servis yapılır.

Servis teknisyenleri evleri ve ofisleri ziyaret ederek:

  • Arıza geliştiren cihazları onarılır.
  • Arızalı veya aşınmış parçaları değiştirilir.
  • Yeni ekipmanı takın ve kurulur.
  • Genişletilmiş bir garanti veya müşteri tarafından yaptırılan bir sigorta poliçesi ile korunan ekipman üzerinde rutin servis, bakım ve inceleme çalışmaları yapılır.

Onarımlar yerinde yapılamadığında, teknisyenler hatalı ekipmanın bir atölyeye götürülmesini isteyebilir. Uygunsa, bir yedek takabilirler. Servis teknisyenleri ayrıca eski cihazları yeniler, geri dönüştürür veya güvenli bir şekilde imha edilir.

Bazı servis teknisyenleri, gönderilen hatalı öğeleri onardıkları atölyelerde bulunur. Diğerleri, mikrodalgalar ve ses ekipmanı gibi halkın onarımı için getirilen daha küçük öğeleri onarır.

Ev aletleri servis teknisyenleri elektrik, mekanik, sıhhi tesisat, elektronik veya soğutma alanlarında uzmanlaşabilir, ancak çoğu bir dizi beceriyi birleştirir. Hataları teşhis etmek için test cihazları ve bilgisayar ekipmanı dahil olmak üzere el ve elektrikli aletler kullanırlar.

Servis teknisyenlerinin yüksek standartlarda çalışmaları ve ev aletlerine servis yaparken sağlık ve güvenlik uygulamalarının farkında olmaları gerekir. Elektrik veya gazla güvenli çalışma konusunda çok katı kurallar vardır.

Yaptıkları işin kayıtlarını tutmaları gerekir ve ayrıca raporlar yazabilir, müşterilere makbuz veya fatura sağlayabilir ve yapılacak işler için teklif verebilirler.

Ev aletleri servis teknisyenlerinin çoğu normal çalışma saatlerinde çalışır, ancak bu saatler dışında acil iş için de nöbetçi olabilirler. Akşamları ve hafta sonları dahil fazla mesai yapabilir.

İş, cihazlara ve bileşenlerine erişmek için genellikle bükülmeyi ve diz çökmeyi içerir. Servis teknisyenlerinin ağır veya garip olabilen aletleri veya makineleri kaldırıp taşıyabilmesi gerekir.

Müşterilerin evlerinde veya işyerinde çalışırken, servis teknisyenleri genellikle işveren tarafından sağlanan tulum veya üniforma giyerler. Bir projeden diğerine gidebilmeleri gerekir ve daha büyük işverenler genellikle bir araç sağlar.

Tüm Hakları Saklıdır.

Acil Servis